Bugün: 18.09.2020

MUTLULAR GRUP'DAN DEV YATIRIM

MUTLULAR GRUP'DAN DEV YATIRIM
Alanında ülkemizin en büyük Mutlular Grup’un lisanslı deposunun 1.etabı yarın hizmete giriyor..02.09.2020 15:27

Mutlular Grup | Gerçekleştirdiği Yatırımlarla Bölge ve Ülke Ekonomisine  Değer Katmaya Devam Ediyor - YouTube

Mutlular Grup'tan  bölge çeltik üreticilerine malını değerinde satabilmesi İçin Gönen Organize Sanayi de toplamda  150 Bin tonluk olacak  LİSANSLI DEPO'ların 60 Bin tonluk 1.etabının açılışı yarın  saat  13.00’de  hizmete giriyor..

MUTLU: ÇELTİK ÜRETİCİSİNİN YANINDAYIZ

Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU; " Güney Marmara Bölgesinde; Karacabey, Biga, Bandırma, Manyas ve Gönen'de bir yılda 210 Bin Ton çeltik üretimi gerçekleştirilmekte. Lisanslı depoculuk hizmetimiz çeltik üreticimiz için hayata geçirildi. Amacımız çeltik üreticisine ürünlerini daha iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında stoklamak, aynı zamanda devletimizin, hükümetimizin verdiği desteklerde çiftçilerimizi faydalandırmaktır. Türkiye'de ilk Güney Marmara'da tek LİSANSLI DEPOCULUĞU MUTLULAR GRUP olarak hizmete açtık.Bu yatırımızla Gönen ve bölge çeltik üreticilerinin ürününü   Avrupa standartlarında depolayarak, ulusal ve uluslararası anlamda rekabet şansını da arttıracağız Çeltik üreticisinin emeğine daha fazla değer katmış olacağız" dedi.

MUTLU: ÇELTİK ÜRETİCİSİ HER AŞAMADA KAZANÇLI ÇIKACAK!

Lisanslı depoculuğun üreticileri her anlamda desteklediğini vurgulayan MUTLU, şu bilgileri verdi:

"Üreticilerimiz lisanslı depoya ürünlerin getirmesi için hükümetimiz ton başına azımsanmayacak bir  destek veriyor. Ürününün kalitesini ölçmek için de devlet ve ilgili bakanlık  analiz ücreti veriyor. Çeltik stoklaması çuvallı yapılırsa bedeli belli. Bununla ilgili devletimiz 6 aylığına yine  destek veriyor. 6 aydan sonra 24 aya kadar da bu destek sürüyor. Sadece depolama ücreti için. ÇKS belgesi olan üreticilerimiz bunlardan faydalanabiliyor. ve en önemlisi de çeltik üreticisi 9 ayda sıfır faizle kredi kullanabiliyor. Kısacası, çeltik üreticisi, üretim, depolama ve pazarlama aşamasında lisanslı depoculukla hemen her aşamada emeğini ve ürününü değerlendirmiş oluyor."

MUTLU:YATIRIMIMIZ DEVLETİN VE İKTİDARIN TEŞVİKİ İLE BÜYÜDÜ

MUTLU, lisanslı depoculuk kullanan üreticilerden stopaj ve gelir vergisi alınmadığına dikkat çekerek, "Bu konuda Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'dan çok destek aldık. Aynı zamanda AK Parti Balıkesir Milletvekilleri de lisanslı depoculuğun hayata geçmesinde yardımcı oldular. Tüm üreticimiz ve bölgemiz adına teşekkür ediyorum. Türkiye'nin tarım alanında dünyada öncü olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Bandırma Haber-Sonkurşun Gazetesi

Gurses, Author at Gönen Gürses Haber | Gönen Yerel Haber Sitesi - Sayfa 163  / 261


Etiketler: MUTLULAR GRUP

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.