Bugün: 11.08.2020

YA GÖNEN ÇAYI..!?

YA GÖNEN ÇAYI..!?
Yıllar önce Gönen’de Başkan Hüseyin Yakar’ın da kamuoyu gündemine taşıdığı Gönen Çayı’nın Eskişehir Porsuk Nehri modeline uygun düzenleneceği vaadi,hikaye oldu. Büyükşehir B:elediye Başkanı Yılmaz,bugün Porsuk modeli ile Susurluk Çayı’nın düzenleneceğini belirterek,proje için 20 milyon TL.lik bütçe ayrıldığını söyledi.Ya Gönen Çayı..!?07.07.2020 13:59

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Susurluk’un kaderini değiştirecek ‘Susurluk Çayı Islahı’ projesini hayata geçiriyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayıyken Avlu’da düzenlediği “10 Yıldızlı Şehir Balıkesir” adlı proje tanıtım toplantısında vaat ettiği Susurluk Çayı Islahı projesi için AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Fahrettin Şener ile birlikte DSİ Genel Müdürlüğü düzeyinde girişimlerde bulunan Yücel Yılmaz, Susurluk’un gerdanlığı olacak proje için 20 milyon lira bütçe çıkardı.

 

PORSUK GİBİ OLACAK

Susurluk’un içinden geçen çayın 3 bin 500 metresini kapsayan projenin ilk etapta Hatap Deresi ile Buzağılık Köprüsü arasını kapsayan bin 500 metrelik bölümü yapılacak.  Islan çalışması tamamlanınca 5 metre duvar yüksekliği bulunacak Susurluk Çayı’nın Hatap Deresi’nin bulunduğu bölgeye konulacak kapakla derenin su kapasitesi yükseltilebilme imkanı bulunacak. DSİ Genel Müdürlüğü’nün 20 milyon lira bütçe ayırdığı ıslah çalışmasının tamamlanmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenlemeleri, sosyal donatıları ve yapacağı yatırımlarla Susurluk Çayı, Balıkesir Çay Deresi ve Eskişehir Porsuk Nehri modeliyle vatandaşlara hizmet verecek. Bir ay içerisinde ihaleye çıkacak projenin 2021 yılında tamamlanması beklenirken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de derenin bulunduğu alanların istimlakini hızlı bir şekilde gerçekleştireceği öğrenildi.


Etiketler: SUSURLUK -GÖNEN

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.