Bugün: 09.07.2020

ABD ŞANTAJINA REST: MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI..!

ABD ŞANTAJINA REST: MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI..!
F-35 programının askıya alınmasını değerlendiren Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, 'Milli Muharip Uçak projemiz hızla devam ediyor. Bu proje daha da hızlanacaktır' dedi.18.07.2019 15:59

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin F-35 ortaklığının askıya alınmasına ilişkin açıklamada bulundu.

"Türk şirketleri ilk başta belirli bir kayba uğrayabilir" diyen Demir, ABD'nin kararını resmi olarak iletmesini beklediklerini belirterek Türkiye'nin sorumluluklarını yerine getirmeyi sürdürdüğünü söyledi.

mİLLİ TÜRK SAVAŞ JETİ ile ilgili görsel sonucu

‘ANLAŞMALARDA YERİ OLMAYAN BİR KARAR’

"F-35 olayında bugüne kadar her türlü ödemeyi, yükümlülüğümüzü kusursuz şekilde yerine getirdik" ifadelerini kullanan Demir, "Tek taraflı alınmış bir askıya alma kararı var. Anlaşmalarda yeri olmayan bir karar. Resmi hale gelmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Demir, "Askıya alma kelimesi kullanılıyor, çıkartılma kelimesi değil. Çıkartılmanın kendine has hükümleri olabilir, o devrede yok. Türkiye'nin dışlanması durumunda uçak başına 7-8 milyon doları aşacak maliyet artışı olacak" diye ekledi.

'HER TÜRLÜ OPSİYON MASADA'

"Milli Muharip Uçak projemiz hızla devam ediyor. Bu proje daha da hızlanacaktır" ifadelerini kullanan Demir, şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye alternatifleri değerlendirmeye devam edecektir. Her türlü opsiyon masada."

mİLLİ TÜRK SAVAŞ JETİ ile ilgili görsel sonucu


Etiketler: ABD -TÜRKİYE -

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.