Bugün: 21.04.2021

AK PARTİ DE SUBAŞI MKKK'NDAN ÇIKTI UYGUNR SEÇİLDİ!

AK PARTİ DE SUBAŞI MKKK'NDAN ÇIKTI UYGUNR SEÇİLDİ!
AK Parti’nin 7. Büyük Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1428 oyun tamamını alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Erdoğan’ın ince eleyip sık dokuyarak hazırladığı 75 kişiye çıkardığı yeni Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesinde Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur yer alırken,Yavuz Subaşı çizik yedi.25.03.2021 01:47

AK Parti’nin 7. Büyük Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1428 oyun tamamını alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Erdoğan’ın ince eleyip sık dokuyarak hazırladığı 75 kişiye çıkardığı yeni Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesinde Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur yer aldı. Balıkesir AK Parti cephesinde hiç kimsenin beklemediği bu karar herkes için sürpriz oldu.

 

YAVUZ SUBAŞI ÇİZİK YEDİ

Bir önceki kongrede Erdoğan’ın MKYK listesinde yer alan Milletvekili Yavuz Subaşı, bu kez tercih edilmedi. Balıkesirli’lerin çok tanımadığı ve seçildiği günden bu tarafa dişe dokunur bir siyasi etkinliğine rastlanmayan Yavuz Subaşı’nın MKYK listesi dışında bırakılmasına zaten kesin gözüyle bakılıyordu.

ÇELİK, CANBEY VE AYDEMİR CEPHESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili sayısını azaltıp dışarıdan yeni isimleri yazdığı MKYK için Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey ve Mutlu Aydemir’in de kulis yaptığı biliniyordu. Erdoğan’ın beş milletvekili arasından Belgin Uygur’u tercih etmesi onlar için de beklenmeyen bir durum oldu.

 

BELGİN UYGUR BALIKESİR’İN ABLASI OLABİLECEK Mİ?

AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, etkisiz ve içe kapanık siyasetiyle Balıkesir’de partisine önemli bir ivme kazandıramadı. Herkesin ‘ağabeylik’ beklediği Yavuz Subaşı bu beklentiye karşılık veremedi. Yeni MKYK’da yer alan Belgin Uygur bu açığı kapatıp partisinde ‘ablalık’ yapabilecek mi, bunu ilerleyen zamanda göreceğiz.


Etiketler: AK PARTİ MKYK

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.