Bugün: 02.12.2020

AKGÜNDÜZ:İYİ PARTİ,FETÖ'NÜN SİYASİ KOLU..!

AKGÜNDÜZ:İYİ PARTİ,FETÖ'NÜN SİYASİ KOLU..!
FETÖ'nün içinden çıktığı Nur cemaatinin önemli isimlerinden "Said Nursi'nin talebesi" Ahmet Akgündüz'ün Meral Akşener'e yönelik FETÖ suçlamaları, Nurcular içinde tartışma yarattı.20.10.2020 13:33

İYİ Parti'nin önemli isimlerinden Ümit Özdağ'ın kendi partisine yönelik eleştirileri ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik "FETÖ'cü suçlaması" üzerine başlayan tartışmaya Nurcuların önemli isimlerinden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz de katıldı. Bir dönem FETÖ içinde etkin konumlarda bulunan ve "Said Nursi'nin talebesi" olarak nitelenen Akgündüz, Meral Akşener'i "FETÖ'nün siyasi kolu" olmakla suçladı.

Akgündüz, sosyal medya hesabı Twitter'dan "Ümit Özdağ, Genel Başkanını bile tanımıyor. Sayın Meral Akşener, bizzat FETÖ'nün siyasi koludur. Abdullah Aymaz, Akşener ve Murat Sönmez üçlüsünün yıllarca FETÖ adına toplantılar yaptığını iyi bilirim" diye yazdı.

Akgündüz'ün mesajı Nurcular arasında tartışma yarattı. Takipçileri Akgündüz'ü "ihbarcılık"la suçlarken, İYİ Partililerden de tepki geldiği görüldü.

Akgündüz, Hollanda'daki Rotterdam İslam Üniversitesi'nin rektörüdür. Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur üzerine çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Akgündüz, 17-25 Aralık sonrasında FETÖ ile arasına mesafe koyduğunu söylemişti.


Etiketler: İYİ PARTİ

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.