Bugün: 18.09.2020

BİR YANDAN SANSÜR,DİĞER YANDAN İHRAÇ..!

BİR YANDAN SANSÜR,DİĞER YANDAN İHRAÇ..!
Deneyimli gazeteci Hulki Cevizoğlu, Halk Tv'nin yeni yayın döneminde Ceviz Kabuğu programına yer verdiğini duyurdu. Cevizoğlu, karara "Halk TV, sanırım Abdullah Gül ve İngiltere eleştirilerimden rahatsız oldu" diye tepki gösterirken CHP'nin C.başkanı adayı İnce'ye de CHP'den ihraç yolu göründü..02.09.2020 00:00

Halk Tv'den Ceviz Kabuğu'na 'Abdullah Gül' sansürü! Cevizoğlu isyan etti...

Halk Tv'nin en çok izlenen programlarından Ceviz Kabuğu'na sansür geldi.

Kanalın yeni yayın döneminde Caviz Kabuğu proıgramına yer vermediği öğrenildi.

Gelişmeyi Twitter hesabından duyuran Hulki Cevizoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"SICAK GELİŞME: Halk Tv, Ceviz Kabuğu'na yeni yayın döneminde yer vermedi. Yandaş medyayı gece gündüz sansürcülükle eleştiren Halk TV, sanırım Abdullah Gül ve İngiltere eleştirilerimden rahatsız oldu. İngiltere'de ticaret yapan yeni patronu izlemeye devam edelim bakalım."


İNCE'YE CHP'DEN İHRAÇ YOLU GÖZÜKTÜ

Muharrem İnce hakkında 'ihraç talebi' iddiası

Eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Yalova'da iki CHP üyesinin İnce, Muharrem İnce'nin kardeşi Hüseyin İnce ve Yalova'nın görevden uzaklaştırılan belediye başkanı Vefa Salman hakkında ihraç istemiyle dilekçe verdiklerini iddia etti.


Halk TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına katılan eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP'den ayrılarak parti kuracağı iddia edilen ve ‘Memleket Hareketi’ adlı bir oluşum başlatan Muharrem İnce’yle ilgili iddia ortaya attı.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, 4 Eylül’de Sivas’tan kalkan otobüse binerek hareketini başlatacak olan Muharrem İnce’yle konuştuğunu belirten Yarkadaş şunları söyledi:

Hem Muharrem İnce, hem kardeşi Hüseyin İnce hem de Yalova’nın görevden uzaklaştırılan belediye başkanı Vefa Salman hakkında iki CHP’li disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle Yalova İl Başkanlığı’na dilekçe vermiş. Muharrem İnce’nin, yaptığı konuşmalardan; kardeşinin, Facebook’a yazdığı yazılardan; Vefa Salman’ın da belediyede devam eden soruşturmadan dolayı parti hukukuna aykırı davrandığı gerekçesiyle ihraçları istendi.

'KILIÇDAROĞLU SICAK BAKMIYOR'

Yalova İl Başkanlığı Muharrem İnce’yle ilgili bir disiplin kararı verebilir. Ancak Muharrem İnce eski milletvekili olduğu için bunu partinin en üst yargı organı olan Yüksek Disiplin Kurulu’na götürüp yedi gün içinde itiraz edebilir. Ben bugün CHP kulislerinde nabız yokladım. Ve bu nabızda da Sayın Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’nin partiden atılmasına sıcak bakmadığı kanaatine eriştim. Belki Muharrem İnce de kendisiyle ilgili dilekçeyi şimdi duydu. Kardeşi Hüseyin İnce de duymuş olabilir. Vefa Salman da şu an duymuş olabilir.

'OTOBÜSTEN CHP'Lİ OLARAK İNEBİLECEK Mİ?'

Yalova İl Başkanlığı Disiplin Kurulu bildiğim kadarıyla bu hafta toplanacak. Ama nasıl bir karar verecek? 1000 günde memleketi dolaşacağım diyor ya Muharrem İnce. Muharrem İnce o otobüse bir CHP’li olarak binecek. Ama o otobüsten bir CHP’li olarak inebilecek mi onu bilmiyorum.


Etiketler: SANSÜR -İHRAÇ

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.