Bugün: 18.09.2020

CAFE VE RESTURANTLARDA MÜZİK YASAK!

CAFE VE RESTURANTLARDA MÜZİK YASAK!
Koronavirüs vakalarının giderek artmasının ardından yeni bir açıklama daha geldi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Bu gece saat 00.00'dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak" denildi.08.09.2020 16:00

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 'Kovid 19 Tedbirleri' konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, ülke genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda maske takmak zorunlu olacak.

TOPLU TAŞIMA

Ayrıca genelgeye göre raylı sistem araçları (metro, tramvay vb.), metrobüsler gibi toplu ulaşım araçlarında; fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde hangi oranda/sayıda ayakta yolcu alınabileceği il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları tarafından tespit edilecek.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da "Bu gece saat 00.00'dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak" ifadelerini kullandı.


Etiketler: İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.