Bugün: 21.04.2021

MHP:RÜTBELERİ SÖKÜLMELİ,HAKLARI ALINMALI!

MHP:RÜTBELERİ SÖKÜLMELİ,HAKLARI ALINMALI!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 103 Amiralin imzalayıp yayınladığı bildiriye set tepki gösterdi. Bahçeli bildirinin antidemokratik ve tehditvari olduğunu belirterek vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir ifadelerini kullandı.05.04.2021 13:40

103 Amiralin imzalayıp yayınladığı bildiri aynı gün içerisinde AK Parti tarafından sert tepkilerle karşılanmıştı. Bugünde o bildiriye Sayın Devlet Bahçeli tepki gösterdi. Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir ifadelerini kullanarak partisinin görüşü olarak bu konuda alınması gereken önlemlerin ne olduğunu sıraladı. 

‘’AMİRALLERİN RÜTBELERİ SÖKÜLMELİDİR!’’

Devlet Bahçeli bildiride imzası bulunan amirallerin rütbelerinin sökülmesi, maaşlarının kesilmesi ve emeklilik haklarının kaldırılmasını istedi. Ayrıca açıklanan bildirinin çok yönlü olduğunu ifade ederek adli ve idari soruşturma yapılması gerektiğini belirtti.

‘’BİLDİRİNİN ARKASINDAKİ İSİMLER ARAŞTIRILMALI.’’

Bahçeli açıklamasının devamında 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir diyerek, bu konunun vatan, demokrasi ve milli iradeye zarar verecek bir husus olduğunu belirtti. Açıklamanın sonunda Bahçeli Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır ifadelerini kullandı.


Etiketler: MHP -BAHÇELİ

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.