Bugün: 22.02.2020

PKK YAKTI,TGB YAŞATACAK..!

PKK YAKTI,TGB YAŞATACAK..!
TGB, PKK'nın ormanlarımızı yakma girişimine karşı seferberlik başlattı. Çervre eylemlerinde boy gösterip PKK'nın sabotajlarını ağzına almayanları da eleştiren TGB'liler, 'PKK yaktı, TGB yaşatacak' dedi.29.08.2019 15:23

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), son zamanlarda yaşanan orman yangınları üzerine bir açıklama yaptı. Kamuoyunun vicdanını yaralayan, son olarak PKK’nın üstlendiği orman yakma eylemleri üzerine TGB yaz kampından açıklama yapan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gencer, "Milletimizin gönlü ferah olsun. Orman yakan bir PKK ve bu katliama ortak olan stratejik ortakları olsa da, bu ülkenin sonsuza dek, birlik bütünlük içerisinde yaşaması için savaşan vatansever gençleri var, Atatürkçüleri var" dedi.

Gençer, bölücü terör örgütü PKK’nın 5 gün önce sabotaj düzenlediği Antalya'nın Manavgat İlçesi'nden yaptığı açıklamada, eylemlerin PKK’nın yaşadığı ağır yenilginin sonucu olarak gerçekleştiğini belirtti. Gençer, orman yakma eylemlerinin nedenlerini şu sözlerle vurguladı:

"Gelinen noktada PKK terör örgütü son çırpınışlarını yaşamaktadır. Yok olma seviyesine gelen terör örgütü, yasal uzantısı HDP aracılığıyla yönettiği belediyeleri de kaybedince memleketimize olan nefretlerini ormanlarımızdan çıkarmıştır."

BU ÇARESİZLİĞİ BİLİYORUZ

Orman yakma eylemlerini, Kurtuluş Savaşı sırasında yenilgiye uğrayarak kaçan Yunan Ordusu'nun şehirlerimizi yakmasına benzeten Gençer, "Büyük Taarruz Zaferi'yle rezil olan ve hezimete uğrayan işgal kuvvetleri ülkemizi yaralı bir şekilde bırakmak için nasıl şehirlerimizi ve kasabalarımızı yaktıysa; terör örgütü PKK yeryüzünden silinirken son bir hamle olarak ormanlarımızı yakmaktadır. Ancak sonları daha kötü olacaktır" dedi.

SÖZ KONUSU PKK OLUNCA NEDEN SESSİZLER

HDP’nin PKK’nın yasal uzantısı olduğunu kaydeden Gençer’in hedefinde, HDP ile işbirliği içinde eylemler yapan kişi, kurum ve kuruluşlar da vardı. "Binlerce hektar alanımız yanarken, insanlık ve doğa düşmanı HDP/PKK’nın yanında olan; siyasal partiler, gazeteciler, sözde aydınlar, tivitır fenomenleri söz konusu PKK olunca çok söz ettikleri vicdanlarını kuma mı gömmüşlerdir" diyen Gençer, Avrupa Birliği fonlu derneklerle çevre eylemi yapan kuruluşların konu PKK eylemleri olunca sessiz kalmasını sert sözlerle eleştirdi.

Bazı medya kuruluşlarının da batının stratejik taşeronu olduğunu belirten Gençer, yapılan haberlerde orman yangınlarını PKK’nın gerçekleştirdiğini görmezden gelen basın kuruluşlarına tepki gösterdi.

FİDAN SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ

Türk Gençliği olarak seferberlik başlattıklarını aktaran Gençer, "Vatan sevgisi ve doğa sevgisi bir bütündür. Türkiye Gençlik Birliği olarak, ağaçlarımızın, insanlarımızın ve hayvanlarımızın yaşam alanlarına kastedenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Kendimize güveniyoruz. Çünkü vatan sevgimizde de, doğa sevgimizde de tutarlıyız" diyerek TGB’nin 19 Mayısımızın 100. Yılı itibariyle başlattığı fidan kampanyasını büyütme çağrısı yaptı.

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer’in yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

"Saygıdeğer Türk Milleti, Türk Gençliği ve Değerli Basın Mensupları,

Sizlere cennet vatanımızın bir köşesinden, Antalya’da düzenlediğimiz TGB Yaz Kampından sesleniyoruz. 5 gün önce PKK terör örgütü tarafından ciğerleri yakılan Manavgat’tayız. Türk Gençliği olarak şehirlerimizin ve ormanlarımızın ateşler içinde yakılmasına seyirci kalmıyoruz. Memleketimizin havasına, suyuna, toprağına, taşına ayrıca vatanseverlik ve insanlık değerlerine sahip çıkıyoruz!

ABD’nin taşeronu, ülkemizi bölmek üzere konumlandırılan PKK terör örgütü; 2015’ten bu yana Mehmetçiğin pençesi altında hendeklere gömülmektedir ve ezilmektedir. Türk ordusu yaptığı sınır ötesi operasyonlarla canı pahasına terörün ve emperyalizmin kökünü kazımaktadır. Terör örgütü tarihinin en ağır darbesini almaktadır. Bugün de devam eden Pençe Harekatı, PKK’yı tarihten silme kararlılığıyla sürdürülmektedir. Gelinen noktada PKK terör örgütü son çırpınışlarını yaşamaktadır. Yok olma seviyesine gelen terör örgütü, yasal uzantısı HDP aracılığıyla yönettiği belediyeleri de kaybedince memleketimize olan nefretlerini ormanlarımızdan çıkarmıştır. Mehmetçiğimize kurşun olan belediye adı altındaki PKK üsleri ellerinden alınmıştır. Telaşları bundadır.


Etiketler: TGB -ORMAN YANGINLARI -PKK

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.