Bugün: 23.07.2021

‘SAHİPSİZ’ 4 MİLYON 700 BİN TL..!?

‘SAHİPSİZ’ 4 MİLYON 700 BİN TL..!?
Bandırmaspor’da önceki dönem kulüp başkanı Erhan ELMASTAŞ’ın alacakları yüzünden kulübü icraya vermesi üzerine Bandırmaspor Kulüp Başkanı KARLAHAN’dan Elmastaş’ın kulüp üyeliğine son verildiğini, Kulüpten alacağını iddia ettiği 4 milyon 700 bin TL.nin kendi alacağı değil,külüp yönetim kurulu üyelerinden bu paranın toplandığını iddia ettiğini vurgulaması ‘bu paranın sahibi kim’sorusunu da beraberinde getirdi.11.03.2020 14:54

Bandırmaspor’un ve Bandırma’nın gündemini son zamanlarda meşgul eden eski başkan Erhan ELMASTAŞ’ın kulübü icraya vermesi sonucu ortalıkta dolaşan spekülasyonlara son vermek amacıyla 11 Mart Çarşamba günü saat 12.00’da çarşı kulüp binasında Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN ve Bandırmaspor Basın Sözcüsü Namık HAVUTÇA tarafından kamuoyunu bilgilendirmek için basın toplantısı düzenlendi.

ELMASTAŞ’IN BANDIRMASPOR KULÜBÜ ÜYELİĞİ SONLANDIRILDI!

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel KARLAHAN, ELMASTAŞ’ın ismini anmadan “malum arkadaş” diye bahsederken, ELMASTAŞ’ın haciz kararını ise, şampiyonluğu baltalamak olarak adlandırdı. Başkan KARLAHAN, yönetim kurulu toplantısında alınan kararları ise düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Konuşmasına geçen seneye de değinerek başlayan KARLAHAN;

“İstişare edilerek alınan kararları yönetim kurulu bu haciz konusunu duymayan yok biz de bunun doğruluğunu teyit etmek için toplandık. Geçen sene son anda kurtulduk biliyorsunuz. Sezon başından bu yana biliyorsunuz ki, şampiyonluk hedefiyle yola çıktık nitekim de son 8 hafta kala bu yarışı önde götürüyoruz ve yarışın içindeyiz. Ama maalesef malum kişi dediğimiz arkadaş son 8 hafta kala sanki şampiyonluğumuzu engellemek maksadıylaymış gibi kin ve nefret duygularıyla kulübümüze her türlü haciz getirmesi Bandırma halkında ve bizde çok büyük şok etkisi yarattı.” dedi.

Bandırmaspor kulüp Başkanı Göksel KARLAHAN, Bandırmaspor’un şampiyon olamamasının kimseye faydası olmayacağı yönündeki yorumlarını ise şu sözlerle aktardı; “Sanki Bandırmaspor şampiyon olmasın Bandırmaspor bu hedefe ulaşmasın mantıken düşündüğünüz zaman Bandırmasporumuzun şampiyonluğu Bandırmaspor olsun şehrimiz açısından olsun mutluluk verici bir durum. Şu an bizim TFF 2.Lig de gelirlerimiz 2.5-3 milyon arasında üst lige çıktığımızda 15 milyon kime yarar? Alacaklara yarar..! Velev ki, Bandırmaspor bu durumdan etkilendi ki, böyle bir şey aklımızın ucundan bile geçmiyor Şampiyon olamadı. Bunun sonu n’olur Allah muhafaza kimse ne alacaklı varsa, futbolcu olsun alacaklılar olsun, biz olalım alacaklarımızı alamayız. Amatöre düşer. Yazık günah Bandırmaspor’un şanlı tarihinde bu şekilde bu malum kişinin yaptığı hareketi yönetim olarak esefle kınıyoruz.”

“ÜYELİĞİNİ DÜŞÜRDÜK, ABONELİKLERİNİ İPTAL ETTİK”

Bandırmaspor Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği kararıyla Erhan Elmastaş’ın  üyeliğini düşürdüklerini kamuoyuna duyuran Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN;“Yönetim kurulu kararıyla bu arkadaşımızı Bandırmaspor üyeliğinden düşürdük. Aynı zamanda bu arkadaşımızın ücretsiz kullandığı otopark aboneliğini sonlandırdık. Daha önceden de dediğimiz gibi kapı kapı dolaşarak, proje üreterek kampanyalar başlatarak, çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasını keserek, küçücük çocuklarımız bile 10 lirayla hesaplarımıza gelen paraları, bütün banka hesaplarımıza haciz, bütün araçlarımıza haciz, otoparka haciz, otobüslere sahip olduğu eski belediyeden aldığımız, belediyenin bize cüzi miktarda verdiği şu anda gençlerimizi, kulübümüzün istikbalini taşıyan,  taşımacılığını yapan maddi değeri olmasa da manevi değeri çok olan şehir içi otobüsümüze bile haciz getirmiştir. Telefon operatörlerinden haciz getirtmiştir. Nasıl atlamışsa, utanmasa bizim ilişkimiz olmasa, vakfa da haciz getirtecek. Bu malum şahsın 3 Milyon 900 bin lira sözde alacağını ifade etmesine rağmen dün ki, resmi haciz raporunda sözde 4 milyon 700 bin lira olarak göstermiştir.” açıklamalarında bulundu.

BU PARA KİMİN YA DA KİMLERDEN ALINMIŞ!?

Konuşmasının sonlarına doğru Erhan ELMASTAŞ’ın önceden yapmış olduğu başkanlık görevine ithafen;

“Bandırmaspor’u çok sevdiği için, Başkanlık yaptığı için, Bandırmaspor’un daha iyiye daha ileriye gitmesi için Bandırmaspor’un her şeyine, nefes alamamamız için sağa sola kıpırdayamamamız için haciz getirtmiştir. Bu 55 yıllık Bandırmaspor tarihinde bir ilk. Bu sözde alacağı parayı kendisinin olmadığını savunan yönetim, defalarca Yönetim Kurulu toplantılarında paranın kendisinin olmadığını, yönetim kuruluyla beraber olduğunu daha ilerleyen günlerde genel kurulda aynı sözleri söylediğini daha ilerleyen günlerde 6-7 kişiden borç aldığını bu paraların kendi adına olmadığını ifade ediyor. Biz bu sözde alacağını kanuni yollardan almasını isterdik. TFF ‘ye gitmesi gerekirdi ama sekiz hafta kala Bandırmaspor’un şampiyonluk yolunda kulübün her noktasına haciz getirmiş durumda biz tekrardan kınıyoruz.” Şeklindeki söylemlerine devam ederken konuşmasının sonunda ise idarecilere ve taraftarlara seslendi. 

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel KARLAHAN; “Bütün daire müdürlerine mülkü amirlerimize bu hadisede Bandırmaspor’un yanında olmalarına aynı zamanda Bandırma halkının şehir olarak sağduyulu olup takımlarının yanında olmasını beyan ediyorum. Biz bu kadar nefret kin kusan kime ne yapmak istediğini anlamadığımız, bu arkadaşın ne ettiğini nereye varmaya çalıştığını düşünemiyoruz. Şiddetle ve esefle kınıyoruz Kulübümüz bu konularda futbolcumuz teknik direktörümüz, teknik heyetimiz ve yönetim kadrosuyla etkilenmeyecek. Sağ salim bu ipi göğüsleyip şampiyon olacağız. Bandırmaspor tarihinde yer aldığı her yerde ismini de resmini de sileceğiz bu da yönetim kurulu ortak kararıdır.” dedi.

Evren ÇOLAK – Muratcan DEVRİM

Etiketler: BANDIRMASPOR

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.