Bugün: 11.08.2020

KARLAHAN’DAN GELECEĞE UMUT DOLU BAKIŞLAR

KARLAHAN’DAN GELECEĞE UMUT DOLU BAKIŞLAR
Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN, yönetim kurulu üyeleri Mücahit ÇARIKÇIOĞLU, Feray ACEMLİLER ile birlikte 06 Şubat Perşembe günü Bandırmaspor çarşı kulüp binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Bandırmaspor’un geleceğiyle ilgili nihai hedefimiz play-offlar değil, şampiyonluktur dedi.06.02.2020 14:58
6 Şubat Perşembe günü saat 12.30’da çarşı kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında  Bandırmaspor’un mevcut durumu ve gelecek planları ile ilgili konuşan Bandırmaspor kulüp Başkanı  Göksel KARLAHAN ve yönetim kurulu üyeleri, yapılan transferler, tesis hakkındaki planlarını ve geçtiğimz hafta Ankara’da düzenlenen çalıştay hakkında bilgi verdi. Bu bilgilerin yanı sıra Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN yeni bir kampanya başlatacaklarının müjdesini verdi. Şehrin cadde ve sokaklarını bayraklarla donatarak, şehri havaya sokmayı ve tabana inmeyi amaçladıklarını da belirtti.


“ÖNÜMÜZ DE ÜÇ FİNAL MAÇI VAR”


Son süreci değerlendiren KARLAHAN, takımdan ayrılan 8 futbolcunun ardından takımı 6 futbolcu ile daha güçlendirdiklerini belirtti. KARLAHAN, iki haftadır ertelenen Elazığspor maçları ile ilgili tekrar taziye ve geçmiş olsun mesajlarını iletirken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Elazığspor’un maçlarını dondurma kararını verebileceğini, daha önce de yaşanan Vanspor ve Kocaelispor örnekleri ile söyledi. TFF’nin ise kararı bugün açıklaması bekleniyor dedi. Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN Bu durumun karşısında herkesin hanesine yazılacak 3’er puanın ligin alt sıralarını karıştırabileceğini vurguladı. Daha sonra fikstüre değinen KARLAHAN, önlerindeki 12 maçın 5 i içerde 7’sinin de dışarıda olacağını ancak bu maçlardan Tuzlaspor, Sakaryaspor, Ankara Demirspor maçlarının final maçı niteliğinde olduğuna dikkat çekti. KARLAHAN, konuşmasına ilave olarak, hedeflerinin play-offlar değil şampiyonluk olduğunu üst lige çıktıkları takdirde yabancı transferlerden ziyade nokta transferlerle, 3-4 sene lig de kalıcı olmayı amaçladıklarını da söyledi.


BANDIRMASPOR’UN YENİ TESİSLERE İHTİYACI VAR


Bandırmaspor’un mevcut tesislerinden rüzgar dolayısıyla memnun olmadıklarını dile getiren Bandırmaspor Başkanı Göksel KARLAHAN, Bandırmaspor’a altyapı ve amatör kulüpleri de bünyesinde barındıracak antrenman sahalarıyla, suni çim sahalarıyla, futbolcuların kalacak yerleriyle, Amatör takım odalarıyla ve idare merkeziyle yeni bir tesisin Doğanpınar – Edincik mevkii’nde ki toplamda 100 dönümlük araziye yapılmasının uygun olacağı görüşünü bildirdi.


ALTYAPI İLE İLGİLİ HUKUKİ BİR KARAR GELEBİLİR


Geçtiğimiz hafta Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet KASAPOĞLU ve yardımcılarının, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat ÖZDEMİR ve federasyonun yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, yer aldıklarını ve çalıştay da ağırlıklı konunun altyapı olduğunu söyleyen Bandırmaspor kulüp Başkanı Göksel KARLAHAN, her ligde altyapıdan oyuncu çıkarmanın takımda bulundurma ve oynatma zorunluluğunun eskiden olduğu gibi tüzükte, hukuki olarak yer alması gerektiğini de söyledi. Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel KARLAHAN kulüpler teşvik ve fairplay kurallarına uyumu arttırmak gayesiyle bir üst lige çıkan takıma “Hoş geldin” parası, İlk 3 ve 15 te yer alan takımlara ödenek sağlanması ve en az kart gören takıma maddi destek yapılarak. Stadyumları dolduran en uzun süre de ceza almayan takımın taraftarların stadyumları doldurduğu takdirde ligin sonunda ödüllendirilmesi gerektiğini de söyledi.
                                                                                 Evren ÇOLAK – Muratcan DEVR

Etiketler: BANDIRMASPOR

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.