Bugün: 21.04.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • PANORMOS’TAN 2250 KARAMOS`A...

PANORMOS’TAN 2250 KARAMOS`A...

Karabetonkent Karamosun ruhlarını bile yokettiğimiz ıhlamurlarını hayal edin şimdi yüzyıllarca geri giderek..Hadi... çekin içinize derin derin şimdi...AĞAÇLAR EYLEMDE

Cumhuriyet meydanında saat 10:00 sularında, ruh halinde eylem için toplanan ağaçların yaptığı basın açıklamasında;

“Ruhlarımız gövdelerinden ayrılmadan önce, meydanlar bizimdi. Yüce Atatürk ve Bandırmalılar betona teslim edildi. Meydanları ve gövdelerimizi bizden alanları kınıyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Bunu gören zatlar, alametli hocaları çağırarak ruh kovma işlemini gerçekleştirdi, geri gönderme işlemi tamamlanarak meydan deriiin bir nefes aldı. 
Kanaat önderleri tarafından yapılan açıklamada;
 “ Bandırmalıların derin bir “oh” çekmesi için buradayız” dendi. 
***

 PANORMOS’TAN  2250 KARAMOS`A...

Bandırma’nın dibi karadır. Öyle Bandırma’yı görmeyen misafiriniz varsa ilk durağınız, balıkçı barınağındaki kara martılar olacaktır.
Ardından kapkara denizdeki kara balıkları seyredebilirsiniz.  
Gezi sırasında eşlik edecek olan gri temalı bol karbonlu havayı kapkara ciğerlerinize çekerek, kara-denize karşı bir bardak kapkara üzüm hoşafı içebilirsiniz. 
(Bir zamanların Edincik Karası üzümünü bulabilirseniz...)
Ya da Kara sularına dalıp giderken gözleriniz Marmara’nın, Güzel Marmara şarabının hayalini kurup dibine vurabilirsiniz...

2250 yılı için kalmışsa ağaçların da konsepte uygun olarak karartılması planlanıyor.  
İlk duraktan sonra, 
2.Gün ise eski tarihi eserlerin, eskiden bulundukları yerleri ziyaret ederek, nefis bir tarih turu yapabilirsiniz. Ardından kıyı bölge turizmi için çok mühim olan fabrika turları ile fabrika turizminin kapılarını aralayabilirsiniz. 
3. Gün, zeytinsizada, ocaksız, narsız, tatlısusuz bir gezi sizleri bekliyor. Eskiçağlardan  karanlıkçağımıza uzanan kadim geçmişi ile tatil severlerin gözde noktalarını oluşturuyor.

Karabetonkent Karamosun ruhlarını bile yokettiğimiz ıhlamurlarını hayal edin şimdi yüzyıllarca geri giderek..Hadi... çekin içinize derin derin şimdi...


ozutar

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 423