Bugün: 23.07.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • BANDIRMA İÇİN VİCDAN İSTİYORUM, TROİA`YI HÂLÂ ALMANLAR KAZIYOR! ?

BANDIRMA İÇİN VİCDAN İSTİYORUM, TROİA`YI HÂLÂ ALMANLAR KAZIYOR! ?


Bilboardlarda Kaz dağları eylemine çağrı reklamını görünce , borç batağında yüzen belediyenin-belediyelerin savuracak ne çok da parası varmış diye düşünmeden edemedim. Yerel Gazetelerin aboneliklerine getirdikleri kısıtlama, para yokluğu gerekçesi tasarruf gerekçesinin ne kadar da içi boşluğunu düşünmeden edemedim.

Bırakalım gazetelere abonelikler ve reklam tasarruflarını bir kenara üzerinde durulmayacak kadar önemsiz şeyler yayıncılıkta ne kadar zorlansak da…

Asıl önemlisi BANDIRMA ÇÖPLÜĞÜ LEŞ KOKULAR YAYARKEN, BANDIRMA ÇÖPLÜĞÜ YANARKEN, GENİZLERİMİZ AĞIR BİR KOKUYLA VE DUMANLA ACIRKEN, BOĞAZLARIMIZ, SOLUNUM YOLLARIMIZ NEFES ALMAKTA ZORLANIRKEN, HASTANE ODALARINA KADAR GİREN BU KOKU VE DUMAN İNSAN SAĞLIĞINI SON DERECE OLUMSUZ ETKİLERKEN (ben Sıvat Çiftliğinde, şimdiki adıyla Yenimahallede doğdum yaşadım sülalem 1951 yılından beri Sıvat Çiftliğinde yaşamakta, bu yüzden çöplüğün yakın tanıklarından biriyim, Ayyıldız tepeyi de Kapıdağı da karış karış bilirim, tanırım…Merinos çiftliğini de, hastanenin inşaa edildiği GÖKMEN DERE’nin bir dere yatağı olduğunu ve çöküntü depreminin olabileceği bir zemin olduğunu da bilirim, tanırım..), KAZ DAĞLARININ BANDIRMA BİLBOARDLARINDA DEVASA İLANINI GÖRÜNCE ŞAŞIRDIM VE KIZDIM, KINADIM.

Anadolu’nun her karışı bizimdir. Bir tane ağaç kesilse de bin tane ağaç kesilse de söz hakkı ve tasarrufu bu topraklarda yaşayan bizimdir.

Ancak şunu ısrarla sormak gerekiyor; MARMARA ADASINDA DEV GİBİ ÇINARLAR KESİLİRKEN NEREDEYDİNİZ? BİLBOARDLARA NEDEN YANSITMADINIZ DA KAMUOYU YARATMADINIZ?

AYYILDIZ TEPE BU VATANIN TOPRAĞI DEĞİL Mİ DE BANDIRMA ÇÖPLÜĞÜ SİSLİ KOKULU LEŞ İÇİNDE İÇİN İÇİN YANARKEN, SONKURŞUN ANITINDA HER 17 EYLÜLDE KURTULUŞU KUTLARKEN VİCDANINIZ SIZLAMIYOR DA,

Kaz dağları adı altında ( Kirazlı mevki Çanakkale’ye 25 km uzaklıkta Kaz dağları içinde değil) Kazdağları için SU VE VİCDAN nöbetine giden ALMAN destekli GEZİ PARKI AĞAÇ BAHANELİ SİYASİ KAOS yaratanlara VİCDAN desteği vermeyi önemsiyorsunuz.


TROİA ANTİK KENTİNİ HÂLÂ ALMANLAR KAZIYOR.. Truva (Troia) Antik Kenti`nden Alman arkeolog Schliemann`ın bulup kaçırdığı hazinelerden haberin var mı Çanakkale belediye Başkanı Sn.Ülgün Gökhan. 

MARMARA ADASI’NDA ÇINARLAR KESİLİRKEN NEREDEYDİNİZ?

HASTANEDE ODASINDA YATAN HASTALARI, ASTIMLILARI, BRONŞİTLİLERİ, SOLUNUM YOLU HASTALIKLARIYLA BOĞUŞAN KUNDAKLI BEBEKLERİ, BANDIRMA VE ÇEVRE BELDE VE KÖYLERİNDE YAŞAYAN TÜM İNSANLARIN YAŞAMINI NEFES ALMASINI ZORLAŞTIRAN ÇÖPLÜK YANARKEN, DAĞI TEPEYİ TOPRAĞI OLUMSUZ ETKİLERKEN NEREDESİNİZ?

BANDIRMA’DA BALKONLARIN CAMLARIN ÖNÜ KAPANMASIN ESNAF TEPKİ VERMESİN MAHALLE SAKİNLERİNİN TEPKİSİNİ ALMAYALIM DİYE KESTİĞİNİZ AĞAÇLAR VE YONTTUĞUNUZ AĞAÇ DALLARINI KAMYONETLERE YÜKLEYİP ÇÖPLÜĞE ATARKEN VİCDANINIZ SIZLAMADI MI?

AĞAÇ EKMEDİĞİNİZ  GİBİ, ŞEHRİ BETONKENTE DÖNÜŞTÜRDÜNÜZ,

AĞAÇ EKMEDİĞİNİZ GİBİ OLANI DA KESTİNİZ.

BANDIRMA YANIYOR HABERİNİZ VAR MI?

BANDIRMA’DA NEFES ALAMIYOR ÇOCUKLARIMIZ HABERİNİZ VAR MI?

BANDIRMA ANADOLUNUN EN KANSERLİ HÜCRESİ HABERİNİZ VAR MI?

BANDIRMA MÜHENDİSLİK FAKÜLTELERİNDE ÇARPIK KENTLEŞMEYE ÖRNEK GÖSTERİLEN VE İNCELENİLEN BİR BETONKENT HABERİNİZ VAR MI?

GÖNEN ÇAYI ÖLÜYOR HABERİNİZ VAR MI?

GÖNEN ÇAYIYLA İLGİLİ BİLBOARDLAR İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

BANDIRMANIN ACİLEN AĞAÇLANDIRILMASI İÇİN BİLBOARDLARDA İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

ÇEKİRDEK ÇITLATAN VE ÇOCUK PARKLARINI ÇEKİRDEK ÇÖPLÜĞÜNE ÇEVİREN KÖR CAHİL VE VE VİCDANSIZ BANDIRMA HALKI İÇİN BİLBOARDLARDA İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

ARABA MEZARLIĞINA DÖNMÜŞ BANDIRMA SOKAKLARI İÇİN BİLBOARDLARDA İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

ARABA MEZARLIĞINA BİR SON VERİLİP , ÜCRETSİZ OTOPARKLARIN YAPILMASI İLE İLGİLİ BİLBOARDLARDA İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

BANDIRMA ÇÖPLÜĞÜNÜN ACİLEN KALDIRILACAĞINA VEYA BİR ÇÖZÜM BULUNACAĞINA DAİR BİLBOARDLARDA İLAN GÖRMEK İSTİYORUM.

AĞAÇ İSTİYORUM, NE YATIRIM, NE SANAYİ, HER ŞEYDEN ÖNCE AĞAÇ İSTİYORUM.

KAZ DAĞLARI ADI ALTINDA KİRAZLI MEVKİ’DE YAPILAN ALTIN ARAMASINA VİCDAN VE EYLEM PEŞİNDE KOŞANLAR , Almanların bastığı düğmeyle harekete geçenler, Türkiye S400’lerle güçlendikçe kuduranlar, Kuzey Irak’a girecek olan Türkiye’yle başedemeyenler, Türkiye fobisiyle yatıp  kalkanlar, yine İŞBAŞINDALAR…

Kirazlı KAZ DAĞLARINDA DEĞİL şunu bir idrak edin, ve eylem yapacaksanız da Kaz dağları diye bağırmayın, KİRAZLI DİYE BAĞIRIN.  Doğrusu budur. Kaz dağlarının adı büyük tabi ki ,,, Dünya çapında bir yer.. BİN PINARLI İDA..

Almanların en çok sevdiği şey: TÜRK TOPRAĞINDAKİ ALTINCIKLAR...

Kirazlı diye bağırmak çok da işe yaramayacaktı tabi ki…

Önce kendi yaşadığınız şehri bir kurtarın siz!

BANDIRMA İÇİN VİCDAN İSTİYORUM.!

 


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 587