Bugün: 18.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • BANVİT BASKET YAŞAYACAKTIR! SONUNA KADAR YANINDAYIZ!

BANVİT BASKET YAŞAYACAKTIR! SONUNA KADAR YANINDAYIZ!


“Banvit A.  15 Nisan tarihli Basın ve KAP açıklamasında, 2019-2020 sezonu itibari ile Kulüplerimize sponsorluk desteği vermeyeceğini açıklamış...
BANVİT BASKETBOL KULÜPLERİ...  BANVİT AŞ ve Görener Ailesinin bu kente 7’den 70’e  hepimize armağanı oldu. Benim oğlum da çok kısa bir süre de olsa o potalara coşkuyla uzandı. Bandırma denince ilk akla gelen BANDIRMA BANVİT BASKET oldu yıllarca. Hangi şehre giderseniz gidin Bandırmalıyım dediğinizde size ilk sordukları  BANVİT BASKET olur. O kadar bütünleşmişki Bandırma adıyla. Bu kentle. Gittiğim şehirlerde hangi yabancıyla tanışsam, BANVİT TAVUK FABRİKASI demedi bana, BANVİT BASKET dedi... 

Kentin bunca sorunu varken düşündüğüm, hiç bir haber , hiçbir açıklama beni bu kadar derinden yaralamadı desem abartmış olmam. 
DOĞDU, BÜYÜDÜ, SINIRLARI AŞTI... BANVİT BASKETBOL KULÜBÜYDÜ, KULÜPLERİ OLDU...  
ŞİMDİ ÖLDÜRMEK ZAMANI MI?
BAZI ESERLER YÜZYILDA BİR GELİR, TIPKI SANAT ADAMLARI GİBİ VE ONLARIN YARATTIKLARI ESERLER GİBİ...
yarın çok geç olur anlayamazsınız bile.. emek ve alınteriyle yaratılan devasa eser yokolurken, bir kentin spor yaşamını da öldürür yokedersiniz.. 

BANVİT AŞ.’nin ilk kurulduğu yıllarda bir elin parmakları kadar olan ilk işçilerinden biriydim. -Gözlerim doldu şimdi.- Görener Ailesi.. Vural amca, Gülgün teyze,, (onlar kendilerine böyle hitap etmemizi isterdi) bizimle birlikte çalışır, bizimle birlikte sofraya otururlardı. Gerçek bir aile ortamı. inanamayacağınız kadar işçi-patron ilişkisini aşmış  insanlar. Ailemizdi. O zor şartlarda, buzhaneden buz kütlelerini asansörle indirirken buz kütlesinin bir ucundan da kendisi tutan bir patron. Fabrika sahibi...!
BANVİT AŞ. İŞÇİ-PATRON birlikteliği, emeği, alınterinin güzelliğiyle büyüdü.  
Bunu anlatıyorum; BANVİT BASKETBOL’un temellerinde EMEK, İNANÇ ve ALINTERİ vardır. Bandırma’ya ve bölgeye , Türkiye’ye hizmet vardır. 
Banvit Basketbol’u ipini çekmeye çalışmak mıdır bugün  yapılan? 

TEMELİNDE EMEK olan hiçbirşeyi kolay kolay darağacına götüremezsiniz. Götürseniz de ömrünüzün sonuna kadar siz vicdanınızı sorgulayacak yüreğe sahip değilseniz de, vicdanınız sizi sorgular, uykularınız kaçar. insanlığınız varsa.!

Basın olarak da, insan olarak da sonuna kadar arkasında, yanındayız Banvit Basketbol Kulüplerinin.
BANVİT BASKET BANDIRMA’NINDIR, BANDIRMALININDIR.!
BANVİT BASKET YAŞAYACAKTIR. 
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 303