Bugün: 09.07.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Sayın Kılıçdaroğlu at gözlüğünü çıkarmalı, geçmişte basın-gazeteci-fikir-kalem özgürlüğünü cezalandıran CHP`yi sorgulamalı..ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRMADAN ÖNCE İĞNEYİ KENDİ PARTİSİNE BATIRMALI..!

Sayın Kılıçdaroğlu at gözlüğünü çıkarmalı, geçmişte basın-gazeteci-fikir-kalem özgürlüğünü cezalandıran CHP`yi sorgulamalı..ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRMADAN ÖNCE İĞNEYİ KENDİ PARTİSİNE BATIRMALI..!


Sayın Kılıçdaroğlu Basının ve gazetecilerin özgür olması gerektiğini söylüyor hemenher mitinginde yaptığı konuşmada. Halka sesleniyor, iktidarı eleştiriyor... Sesleniyor, eleştiriyor son derece haklı bir muhalefet olarak ANCAK;
Bir partinin genel başkanı, genel merkezine ne kadar vakıf ise ile ve ilçe teşkilatlarına da en ince ayrıntısına kadar vakıf olmak zorundadır. İl ve ilçe teşkilatlarında ne yaşanıyor, ne yaşatılıyor herşeyin idrâkında  olmak mecburiyetindedir. Ve konuşmalarını yaparken de eleştirirken de hatta isyan edip karşı duruş sergilerken de çuvaldızı, eleştirdiğine batırmadan önce iğneyi kendine batırmak zorundadır. Yoksa kimsenin itimadı olmaz!
Birşeylere tanık olan ve yaşayan bilir neyin ne olduğunu...
"Bir ülkede basının özgürlüğü yoksa , o ülke halkı özgür değildir"...
Sayın Kılıçdaroğlu bu sözlerin altını çiziyor.
Cumhurun-Halkın Partisi CHP okları altında bu özgürlük gerçekten var mı?!. Gerçekten basın özgürlüğünden doğan halkın özgürlüğü, halkın haber alma özgürlüğü, gazetecinin kalem özgürlüğü ve bu özgürlüğe saygı var mı Cumhurun-Halkın partisinin çatısı altında?!.
VAR MI GERÇEKTEN?
Bir partinin genel başkanı parti teşkilatlarında yaşanan ve yaşatılanları bilmiyorsa, at gözlüğü takmışçasına konuşuyorsa, sadece muhalefet olsun , eleştiri olsun, halka şirin görüneyim edasında konuştuğunu düşünürüm.
NE YAZIK Kİ BU GERÇEK!
Hey gidi günler hey... Deniz Baykal`ın genel başkanlığı dönemiydi... Sayın Baykal`ın FETHULLAH GÜLEN`e yeşil ışık yaktığı, Gülencilerle el sıkıştığı, parti bünyesindeki aydın insanları partiden temizleme çabası  dönemleriydi... Cumhuriyetin Partisi CHP`nin okları altında Mustafa Kemal Atatürk`ten aldığım güç ve özgüvenle, KALEMİMİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KONUŞTURDUĞUM dönemdi... Hangi çatı altında olursa olsun yine yazarım gördüğüm yanlışları -Gülen`le, Gülencilerle el sıkışan bir parti başkanının yaptığı yanlışı yazmayacaksam o kalemi kırıp atayım- yazdım.! Haklı olarak eleştirdim. Kınadım... 
Çünki; Atatürk`ün Partisi konumundaki bir partiye Gülen`e gülümsemek yakışmamıştı!
Bence bunun adı ATA`ya ihanetti!
Bence bunun adı CHP`ye ihanetti!
Beğenmiyorsam istifa mı etseydim? Zorladılar. Yazılarımdan dolayı, BASIN ve GAZETECİLİKTEN DOĞAN ÖZGÜRLÜĞÜME karşılık HAKKIMDA İHRAÇ KARARI ALINDI Sayın Baykal döneminde. Bu karar hayata geçirilmeden Ankara`dan haberini aldım. İSTİFAMI VERDİM. Lanet olsun böyle particilik anlayışına dedim... o gün söylediğimi bu gün de söylüyorum; Lanet olsun böyle particilik, böyle özgürlük anlayışına be..! Düşünce , fikir, kalem, basın , gazetecilik özgürlüğümü KISITLAYARAK CEZALANDIRAN böyle partinin tüzüğünü hiçe sayar kimlik kartımı da yırtar atarım elbette..!
Özgürlükleri arkasında durduğunu savunduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu şapkayı önüne koyup bir kez daha düşünmelidir konuşurken...
At gözlüklerini çıkarıp, il ve ilçe teşkilatlarında ne olup bittiğini geçmiş dosyaları açıp incelemelidir, öyle konuşmalıdır. CHP Genel Merkezinde mutlaka kayıt altındadır yıllar önce bana yaşatılanlar.
Parti suçu mu?
Disiplin suçu mu?
GEÇİNİZ BUNLARI ... GEÇİNİZ..!
Haaa... Görülmek istenmeyen bir şey var;
BEN GAZETECİYİM!
Hani bugün meydanlara çıkıp GAZETECİLERE, BASINA ÖZGÜRLÜK İSTEYEN, İSYAN BAYRAĞINI AÇIP AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAS BAS BAĞIRAN CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KILIÇDAROĞLU`nun tanımladığı ve savunduğu GAZETECİYİM !..
öyleyse;
CHP`nin ve Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu`nun CHP adına şahsıma bir özür borcu var!.. BU ÖZRÜ ALENEN DİLEYECEK KADAR ÖZGÜR MÜSÜNÜZ?!
Ya da, yapamayacağınız özgürlükleri anlatmayın meydanlarda... Ak Parti iktidarını, basın özgürlüğü ve gazetecilik özgürlüğü adı altında bugün eleştirenler NE YAZIK Kİ GEÇMİŞTE BU YANLIŞLARI YAPTILAR!
Tencere dibin kara,
senin ki benden kara...

CHP Bandırma İlçe Örgütü içinde geçmişte ve bugün çook güzel insanlar, dostlar tanıdım... -bunu söylemeden geçemem- Çok insancıl, gerçekten çook candostlarım oldu, abilerim, büyüklerim oldu.. Eğitim çalışmalarında beni el üstünde tutanlar oldu.. Onların haklarını ödiyemem. isim vermeye gerek duymuyorum. Onlarla gönül bağım hiç kopmadı.
SİTEMİM, CHP`nin GENEL POLİTİKALARINA...


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1092